שאלות ותשובות

 

 

הועד כרגע פעיל בארגון פרטנר, וכבר התחלנו להיכנס לשימועים לצורך מיקוח של העובד. יש לך את הזכות בשיחת שימוע שיהיה נוכח נציג הועד, לכן במידה וקיבלת זימון לשימוע, אנא פנה אלינו עם הפרטים המלאים וככל שמוקדם יותר יהיה טוב יותר.

ניתן לפנות אלינו  בכתובת המייל-  vaadovdimpartner@orange.co.il

או בטלפון- 054-7814496/054-7812614 

התאגדות העובדים צריכה להיות תחת גג של ארגון עובדים יציג מוכר, לצורך העניין: ההסתדרות הכללית החדשה.

ההסתדרות מעניקה לוועד תוקף משפטי ומייצגת אותו מקצועית מול המעסיק לאורך כל הדרך.

כמובן שההסתדרות היא גוף גדול וחזק הנותן כתפיים רחבות לעובדים המבקשים להתאגד.

אנו מעוניינים להסדיר את היחסים בין הנהלת החברה והעובדים בהסכם קיבוצי.

במו"מ נתייחס לנושאים הבאים:
• הענקת ביטחון תעסוקתי לכלל עובדי החברה, ללא פגיעה בתנאים הקיימים של אף עובד. זאת לצד שמירה על פרטנר כחברה הדוגלת במצוינות, הצלחה ועמידה בתחרות.
• לאחר שנים של שחיקה ההסכם חייב לכלול העלאות שכר.
• התייחסות לוותק והענקת אופק תעסוקתי משתלם.
• תגמול העובדים על רווחיות החברה והצלחתה בשוק.
• תוספת ימי חופש .
• מניעת שינויים חד צדדיים במודלי תגמול ותמריצים.
• הסדרת מעמדם של עובדים ארעיים.
• מתן קרנות השתלמות ושדרוג ההפרשות לקרנות הקיימות
• הענקת שירותי רווחה המכבדים אותנו ומתאימים למגוון רחב של עובדים מסטודנטים ועד הורים. בחגים ואירועים, ימי גיבוש ומתנות לחג.
• שדרוג סביבת העבודה ותנאי העבודה.
• נשים דגש על קידום מקצועי של כלל העובדים באמצעות קורסים והשתלמויות.
• נקדם שקיפות ומנהל תקין.
• מניעת מהלכים חד צדדיים בנושאים הקשורים לעובדים.

הסכם עבודה קיבוצי הוא הסכם בין ארגון עובדים ובין ארגון מעסיקים הקובע את תנאי העובדים. ההסכם יכול לעסוק בענייני קבלתו לעבודה של עובד או סיום עבודתו, תנאי עבודה, יחסי עבודה, זכויות וחובות של הארגונים בעלי ההסכם וכל נושא שהצדדים יסכימו עליו.
כאשר יש ועד בחברה אשר מאגד את כלל עובדי החברה מאחוריו, ניתן להגיע להישגים משמעותית טובים יותר מאשר חוזה אישי בו בעצם כל עובד צריך להתמודד לבד מול ההנהלה. כך, לדוגמא, נראה ההסכם של עובדי פלאפון
על המעסיק חלים איסורים חמורים מהשפעה, התבטאות והתערבות בכל שלבי תהליך ההתאגדות, ובשלבי ההתארגנות הראשונית על אחת כמה וכמה. במידה ונתקלת בהתנהגות לא ראויה בנוגע לנושא זה, אתה מוזמן לפנות אלינו – חשוב שנשמור אחד על השני! להרחבה משפטית בנוגע לחקיקה המגנה על העובד מפני פגיעה על רקע התארגנות לפס"ד פלאפון בנוגע להתערבות המעסיק בהתארגנות עובדיו
מרגע ההכרה בוועד כפי שקרה בפרטנר בספטמבר 2014, ההצטרפות הנה חסויה לחלוטין. יחד עם זאת, אין מה לחשוש! מרגע ההכרה, יש ועד והוא על פי חוק הגוף שמייצג את כלל העובדים ולכן זכותו של כל עובד להצטרף לועד.

קודם כל להצטרף! לחתום על טופס ההצטרפות להסתדרות עוד היום. בשלב הבא לשכנע אחרים ולהחתים אחרים. להצטרפות.

אנו מזמינים אותך לקחת חלק: להיות פעיל ברשתות החברתיות, להתעדכן ולעדכן, להציע רעיונות, לשקף ולשתף אותנו, כל מי שרוצה להרחיב את אחריותו לטובת הצלחת המהלך יותר ממוזמן ליצור קשר. מעגל הפעילים שלנו מתרחב מדי יום ובכך כוחנו! ליצירת קשר

ההצטרפות להסתדרות אינה כרוכה בתשלום עד אשר ייחתם הסכם קיבוצי במסגרתו ישופרו תנאי העבודה והשכר שלנו (דמי החבר אחרי חתימה על הסכם קיבוצי יעמדו על 0.95% מהשכר- פחות מאחוז)
בעקבות חשש ממעמדנו והביטחון התעסוקתי שלנו, אי-התאמת השכר למרות עליות המחירים המיסים, ויוקר המחייה בארץ, החלטות חד-צדדיות של ההנהלה, החששות שלנו כעובדים לשאול את השאלות הרצויות, אי תגמול הוגן והתייחסות נכונה למצטיינים, וסיבות נוספות שאנו השכירים צריכים לדאוג לעצמנו, למשפחתינו ולילדינו – אחרת אף אחד לא ידאג להם. עובדי חברות נוספות במשק כמו מגדל,AIG, כלל, פלאפון, סלקום ועוד עשרות מקומות עבודה התאגדו בשנה האחרונה – אז למה שלא נדרוש את מה שמה שמגיע לנו ביחד! אנחנו מאמינים כי הגיע הזמן לשינוי! ללא המתנה – אלא כאן ועכשיו! הגיע הזמן שנפסיק לפחד ונתחיל לשנות! הגיע הזמן שגם אנחנו נהנה מפירות ההצלחה של החברה ונזכה לשיפור משמעותי בתנאי ההעסקה והעבודה שלנו ונזכה לשכר הוגן. הגיע הזמן שהוכרת התודה המוצדקת של ההנהלה על עבודתינו הקשה בחברה לא תסתכם בנאום בישיבה במקרה הטוב או מייל, אלא בשיפור תנאינו ומעמדנו בחברה. המטרה שלנו, ועד הפעולה, היא להקים גוף דמוקרטי שיאגד את כל עובדי החברה ממחלוקותיה השונות וייצג אותנו מול הנהלת החברה, כדי שנוכל לדאוג לעתידנו ולהביא למיצוי את כישרוננו ושאיפותינו במטרה להמשיך ולהצעיד את החברה להישגים גדולים גם בעתיד.